نقش جهان

روبان‌های رنگی و معانی آنها؟

روبان‌های رنگی در واقع سمبل نگرانی‌های بشر یا آگاهی دهنده و یادآوری کننده موضوعی خاص هستند. برای مثال روبان مشکی علامت سوگواری و عزاداری است و یا شاید شناخته شده ترین آنها در زمینه بیماری‌ها، روبان قرمز، سمبل بیماری ایدز باشد.
 
شایع ترین استفاده از روبان‌های رنگی در زمینه سیاست، استفاده از روبان قرمز برای یادآوری “انقلاب اکتبر” یا استفاده از روبان نارنجی برای “انقلاب نارنجی اوکراین” است.

لازم به ذکر است که بیشترین استفاده از روبان‌های رنگی برای آگاهی دادن در زمینه بیماری‌ها و سلامت عمومی است.

لیست زیر حاوی رنگ‌ها و طرح‌های مختلف روبان‌ها و معانی رایج آنها ست و ممکن است یک روبان دارای معانی مختلفی باشد.

برای دیدن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید


طبقه بندی: جالب ولی واقعی، 
برچسب ها: روبان‌های رنگی و معانی آنها؟،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1389/04/30 توسط : نقش جهان

گویند روزی پادشاهی این سوال برایش پیش می آید و می خواهد بداند که نجس ترین چیزها در دنیای خاکی چیست. برای همین کار وزیرش را مامور میکند که برود و این نجس ترین نجس ترینها را پیدا کند و در صورتی که آنرا پیدا کند و یا هر کسی که بداند تمام تخت و تاجش را به او بدهد.
وزیر هم عازم سفر می شود و پس از یکسال جستجو و پرس و جو از افراد مختلف به این نتیجه رسید که با توجه به حرفها و صحبتهای مردم باید پاسخ همین مدفوع آدمیزاد اشرف باشد.

عازم دیار خود می شود در نزدیکی های شهر چوپانی را می بیند و به خود می گوید بگذار از او هم سؤال کنم شاید جواب تازه ای داشت بعد از صحبت با چوپان او به وزیر می گوید من جواب را می دانم اما یک شرط دارد و وزیر نشنیده شرط را می پذیرد چوپان هم می گوید تو باید مدفوع خودت را بخوری وزیر آنچنان عصبانی می شود که می خواهد چوپان را بکشد ولی چوپان به او می گوید تو می توانی من را بکشی اما مطمئن باش پاسخی که پیدا کرده ای غلط است تو این کار را بکن اگر جواب قانع کننده ای نشنیدی من را بکش.

خلاصه وزیر به خاطر رسیدن به تاج و تخت هم که شده قبول می کند و آن کار را انجام می دهد سپس چوپان به او می گوید کثیف ترین و نجس ترین چیزها طمع است که تو به خاطرش حاضر شدی آنچه را فکر می کردی نجس ترین است بخوری.

منبع ایران ناز

طبقه بندی: جالب ولی واقعی، 
برچسب ها: نجس ترین چیز دنیا ***،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1389/04/30 توسط : نقش جهان
خودکارهای اسرائیلی تهدیدی برای خانواده های ایرانی
شرکت های اسرائیلی مستقر در کردستان عراق برنامه گسترده ای را برای زیر سوال بردن امنیت جمهوری اسلامی و نیز ایجاد مشکلات خانوادگی و اخلاقی در داخل کشور تدارک دیده اند.
شرکت آمریکایی بلک واتر در سال ۱۹۹۸ توسط برخی از اعضای سابق نیروی دریایی امریکا تاسیس شد. درگیری ها و بحران های دامنه دار در عراق و افغانستان این فرصت را برای این شرکت فراهم آورد تا حضور پررنگ تری در صحنه های درگیری داشته باشد و همین امر سبب شده تا در ماه های اخیر مقامات عراقی به صورت مکرر در خصوص آنچه که آنها از آن به عنوان شلیک غیرمسوولانه و بی دلیل نیروهای بلک واتر یاد کردند به امریکایی ها شکایت کنند.

بنا بر این گزارش، شرکت های نظامی ، امنیتی و نفتی صهیونیستی که به تازگی در کردستان عراق مستقر شده اند با محوریت شرکت بلک واتر علاوه بر تامین اسلحه قاچاق برای گروه های تروریستی اقدام به نشانه رفتن وضعیت اجتماعی و امنیتی ایران کرده اند.

در همین زمینه این شرکت ها اخیرا اقدام به توزیع گسترده خودکاری کرده اند که مجهز به آخرین تجهیزات و ابزار پیشرفته جاسوسی و با قابلیت اخلال در زندگی اجتماعی می باشد. این خودکار که دارای حافظه دیجیتالی و رم می باشد امکان فیلمبرداری و عکاسی و ضبط مکالمات را دارد و برخلاف نمونه های پیشین که ظاهری بزرگ و ناموزون داشتند بسیار ظریف و زیبا می باشد.

امکان فیلمبرداری این خودکار تا شعاع 100 متری بوده و کاربرد ضبط صدای آن تا فاصله 30 متری به خوبی صداها را دریافت می کند. این خودکار ضد آب و ضد ضربه که از طریق مرزهای غربی در حال ورود به کشور است بر خلاف قیمتش در کشورهای غربی و آسیایی با نازل ترین قیمت به ایران قاچاق می شود.

علاوه بر کاربردهای ضد امنیتی، این خودکار با توجه به قابلیت بالای فیلمبرداری و ضبط صدا در حال تبدیل شدن به معضلی برای خانواده هاست چرا که می توان بدون اطلاع افراد از فاصله های دور از آنان و خانواده شان فیلمبرداری کرده و از آن سوء استفاده های اخلاقی کرد.

گفتنی است که پس از بررسی های بسیار مشخص شد که فیلم های منتشر شده دراینترنت که به تازگی و از مراسم و اتفاقات مختلف تهیه شده و با کیفیت خوب در فضای سایبر عرضه گردیده با این خودکار ها تهیه و ارسال شده است.
طبقه بندی: عمومی، 

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1389/04/29 توسط : نقش جهانگونه اى خاص از عروس دریایى  تنها موجود دنیاست که هرگز نمى میرد. این حیوان ممکن است تنها موجودى باشد که عمر جاودان دارد.
 
از آنجا که این عروس دریایى قادر است پس از آخرین  مرحله ى بزرگسالى ، دوباره  تغییر  شکل دهد  و به  نخستین  مرحله ى زندگى خود باز گردد ، ممکن است هیچ پایان طبیعى براى طول عمر این حیوان وجود نداشته باشد.
 
دانشمندان مى گویند این نوع عروس دریایى که به نام “هیدروزوان ژلیفیش” در دنیا شناخته شده، تنها حیوانى است که مى تواند بارها و بارها به عقب برگردد.

دانشمندان مى خواهند بفهمند که چطور این حیوان مى تواند جریان سالخوردگى خود رابه حالت معکوس درآورد. از آنجایى که این حیوانات نمى میرند ، تعدادشان در اقیانوس ها روز به روز درحال افزایش است.

طبقه بندی: جالب ولی واقعی، 
برچسب ها: موجودی با عمر ابدی !،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1389/04/29 توسط : نقش جهان
سوییس:
- نباید لباس را در روز یکشنبه برای خشکاندن، آویزان کرد.
- نباید ماشین تان را در روز یکشنبه بشویید.
- دختران جوان نبایستی با مردان دست دهند.

سنگاپور:
- فروش آدامس غیر قانونی است.
- کشیدن سیگار در تمام مکان های عمومی غیر قانونی است.
- اگر شما به آشغال پاشی برای سه بار مقصر شناخته شوید، بایستی خیابان ها را در روز یکشنبه با یک پیشبند با عنوان: “من آشغال پاش هستم”، پاک کنید.

کانادا:
- ۳۵ درصد از برنامه های  ایستگاه های رادیویی باید “محتوایی کانادایی” داشته باشند.
- شهروندان نبایستی در عموم، بانداژشان را بردارند.
- چرخیدن به راست در هنگام چراغ قرمز در هر زمانی غیر قانونی ست.
- تولید کننده های مارگارین نمی توانند مارگارین شان را به رنگ زرد تولید کنند.

دانمارک:
- تلاش برای فرار از زندان، غیر قانونی نیست.
- گزارش نکردن مرگ یک فرد، مجازات ۳٫۵ دلاری دارد.

برای دیدن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید


طبقه بندی: جالب ولی واقعی، 

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1389/04/28 توسط : نقش جهان
میلاد
میلاد سرور جوانان اهل بهشت حضرت امام حسین (ع) بر شما مبارک

مگر نه با ولادت تو، عشق متولد شد، رشادت رشد کرد، شهامت رنگ گرفت، ایثار معنا؛ شهادت، قداست؛ و خون، آبرو گرفت؟مگر نه با ولادت تو، زلال ترین تقوا از چشمه سار وجود جوشید؟ مگر نه با ولادت تو "موج"، موجودیت یافت؟مگر نه این که " نسیم" با تولد تو متولد شد و مگر نه " صاعقه" اولین نگاه تو در گهواره بود و مگر نه "عشق" در کلاس تو، درس می خواند و مگر نه " ایثار" به تو مقروض شد و مگر نه " آفرینش" از روح تو جان گرفت؟پس چرا ما خبر " ولادت"  تو را هم که می شنویم، بغض گلویمان را می فشرد؟
پس چرا ما در روز ولادت تو نیز اشک، پهنای صورتمان را فرا می گیرد؟...
آری حسین(ع) یعنی عشق پاک به معبود، حسین(ع) یعنی آینه تمام نمای ایثار،ای  حسین (ع) تو را چگونه توصیف کنم که نه می توانم و نه خواهم توانست.

طبقه بندی: مناسبت های مذهبی، 

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1389/04/24 توسط : نقش جهان
  رازی
پادزهر

پادزهر یکی از واژه های باستانی است چنان که «پاد» به معنی «ضد» در اوستا پائینی و در زبان پارسی باستان پاتی نامیده شده است و «پادزهر» یعنی «ضد زهر» که یونانی ها «تریاک» و تازیان «تریاق» نامند. افیون از آن روی تریاک نامیده شده که در ترکیب بیشتر تریاق ها به کار می رفته، ترکیبات پادزهر از ۶۰جزء گیاهان گوناگون بوده که پسین تر به بیست و ده و حتا سه جز رسیده، در ایران باستان برای دفع سموم،کانی، حیوانی و گیاهی، پادزهر به کار می بردند چنان که در فرودین یشت بند ۱۳۱آمده: «فروهر فریدون (ترای تئونا) پور آبتین را درود می فرستیم از برای پایداری بر ضد جرب، لرزه تب، نائزه و اورشه از برای پایداری بر ضد آزار مارگزیدگی».

در «تاریخ بلعمی» آمده: «نخستین کسی که در اخترشناسی نگریست و تریاق اختراع کرد و در دانش پزشکی رنج برد فریدون بود». از گذشته نگاران بیگانه، پلی نیوس می نویسد: «ملن مدیکا بالنک ایرانی دارویی ست که برگ آن مانند برگ تمشک و دارای چند خار است و آن را برای پادزهر به کار می برند و در سرزمین ماد بزرگ می روید اگر میوه پخته آن را در دهان گیرند تنفس را آسان نماید».

برای دیدن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید


طبقه بندی: تاریخی، 

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1389/04/17 توسط : نقش جهان
تاجیکستان دراقدامی تامل برانگیز مشاهیر ایرانی را تاجیک معرفی کرده و تصاویرشان را برروی پول های خود چاپ می کند.
به گزارش جهان، تاجیکستان در اقدامی تامل برانگیز مشاهیر ایرانی را تاجیک خواند.

بنابراین گزارش آنها مدعی هستند ابن سینای همدانی،فردوسی توسی، خیام نیشابوری و شیخ علی همدانی و چند تن دیگر از مشاهیر ایرانی اصالت تاجیک داشته اند.

 
این گزارش حاکی است بانگاهی به تصاویری که برروی پول های تاجیک منتشر می شود می توان به عمق این فاجعه، که مسبب آن می تواند کوتاهی نهادهای مسوول مثل وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت خارجه، سازمان میراث فرهنگی و... باشند، پی برد.

 

طبقه بندی: جالب ولی واقعی، 

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1389/04/16 توسط : نقش جهان
خرچنگ‌های كالیفرنیایی «كمانچه‌زن» ماده كه سخت گیر ترین جانور در در انتخاب جفت است پیش از جفت گیری بیش از 106 خرچنگ نر را زیر ذره بین خود قرار داده و آنها را مورد بررسی قرار می دهند.

ادامه مطلب


طبقه بندی: جالب ولی واقعی، 
برچسب ها: سخت گیرترین جانور در انتخاب همسر!!!!،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1389/04/10 توسط : نقش جهان

اعتماد به نفس

☺هرفعالیتی که درجهت بالا بردن انضباط فردی انجام بدهیداعتماد واطمینان شما را نسبت به خودتان وتوانایی هایتان افزایش می دهد.

☺ایستادگی در برابر سختی ها درشما اعتماد به نفس اینجاد می کند.

☺انسانهایی که اعتماد به نفس دارند همواره در تمام زمینه های زندگی برای خود هدف های بزرگی مشخص می کنند.

☺برروی کاغذ آوردن هدف ها موجب می شود تا اعتماد واطمینان شما نسبت به دست یافتنی بودن آنها افزایش پیدا کند.

☺هنگامی که می خواهید خود را معرفی کنید نامتان را به وضوح بگویید،طریقه به زبان آوردن نامتان هنگام معرفی خود به دیگران معیاری است برای سنجش این که چقدر خودتان را دوست دارید وبه خود احترام می گذارید.

☺هرکجا می روید پیش فرضتان این باشد که موفق می شوید و انتظار داشته باشید که مورد محبت وتوجه دیگران قراربگیرید.

☺لازم نیست که کسی غیراز خودتان باشید فقط کافی است ازکسی که قبلا بوده اید بهترباشید.

☺هیچ کس بهتر ازشما نیست،فقط بعضی از افراد درزمینه های بخصوصی بهترازشما پرورش یافته اند ودانش بیشتری کسب کرده اند.

☺عدم توانایی یا نداشتن شرایط مناسب نیست که مانع پیشرفت شماست، مانع واقعی نداشتن اعتماد به نفس است.

☺شما هیچ محدودیتی درتوانایی انجام کارندارید جزمحدودیت هایی که خودتان درذهنتان ایجاد می کنید.

☺رویاهای بزرگ داشته باشید،فقط رویاهای بزرگ می توانند روحیه وذهن شما را فعال نگهدارند.

☺☺☺کلید اعتماد به نفس این است که ابتدا تصمیم بگیرید چه می خواهید وسپس برای رسیدن به خواسته خود طوری عمل کنید که گویی امکان شکست وجود ندارد.

☺انسانهای که اعتماد به نفس دارند خودشان را با دیگران مقایسه نمی کنند،بلکه خودشان را با بهترین کسی که می توانند باشند مقایسه می کنند.

☺و در آخر هرکاری را که دوست دارید انجام دهید وبا تمام وجود برای بهتر بودن درآن کار تلاش کنید.

طبقه بندی: عمومی، 
برچسب ها: راه کارهای جهت بالا بردن اعتماد به نفس،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1389/04/8 توسط : نقش جهان
  • تعداد کل صفحات : 3  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic